Makeblock robotai
-
Kaip jau išsiaiškinome ankstesniame straipsnyje, programavimo ir robotikos įgūdžių galima mokytis lengvai ir linksmai, naudojant robotukus ir robotikos rinkinius, kurie pritaikyti ir patiems mažiausiems, ir vyresniems, mokyklinio amžiaus vaikams. Puikus tokių STEAM mokymo priemonių pavyzdys yra Makeblock prekinio ženklo robotukai, kurie jau yra užkariavę mažuosius programuotojus ir padeda pažinti kodą bei jo galimybes dar iki pradedant lankyti pirmą klasę.
Mūsų mokymo įrangos parduotuvėje galite rasti Makeblock asortimentą, iš kurio išsirinks kiekvienas - tiek norintis pradėti mokyti (arba mokytis) programavimo kodo, tiek jau pažengę robotikoje naudotojai.
Mažiausiems, tik pradedantiems susipažinimą su kodu ir dar nesusidūrusiems su panašiais žaislais, rekomenduojama pradėti nuo mTiny robotuko. mTiny robotukas yra komplekuojamas su 36 kortelėmis, kurios nurodo, ką daryti robotukui, žaidimų žemėlapiais, kaukėmis robotukui ir kitais priedais. Išdėliokite korteles taip, kad robotukas pagal eilės tvarką atliktų Jūsų norimus veiksmus, paimkite lazdelę-valdiklį ir naudodamiesi juo įrašykite programą į mTiny robotuką. Tada padėkite robotuką ant žemėlapio, po kurį robotas judės ir atliks Jūsų programą, ir paspauskite Start mygtuką, esantį ant lazdelės-valdiklio. Stebėkite, kaip mTiny demonstruoja Jūsų sukurtą programą ir džiaugiasi ją atlikęs!
mTiny tinka pradedantiesiems dėl to, kad kortelėmis iliustruojamas kodo kūrimas. Skirtingai nuo labiau pažengusiems skirtų Makeblock mokymo priemonių, su mTiny nereikia naudoti kompiuterio ar planšetės tam, kad sukurti kodą - viskas yra atliekamas vaizdžiai ir jaunasis programuotojas kodą pirmiausiai supranta vaizdine - žaidimo forma, o ne mokydamasis realų kodą ir jo reikšmes.
mTiny veikimą galite pažiūrėti video:
Kitas variantas jau šiek tiek pažengusiems jauniesiems programuotojams nuo 6 metų yra Codey Rocky robotukas, kuris susideda iš dviejų dalių - nešiojamo valdiklio su ekranu, garsiakalbiu ir trimis mygtukais bei važiuoklės, kuri turi infraraudonųjų spindulių jutiklį kliūtims ir spalvoms matyti. Nešiojamas valdiklis įsistato į važiuoklę, todėl šis robotas turi daugiau panaudojimo galimybių. Pavyzdžiui, galima nešiojamam valdikliu sukurti žaidimus ir naudoti jį kaip nešiojamąjį žaidimų kompiuterį .Taip pat, naudojant mBlock 5 programą, galima užprogramuoti algoritmą kiekvienam iš trijų ant nešiojamojo valdiklio esančių mygtukų. Programuoti galima dviem būdais - naudojant blokus (panašiai, kaip žaidžiant blokelių deliojimo žaidimus) arba perjungti programą į Python aplinką ir mokytis kodo. Tada programa yra perrašoma į robotuką naudojant USB arba Wi-Fi ir galima ją išbandyti su Codey Rocky. Beje, Codey Rocky galima suprogramuoti kaip nuotolinį valdiklį žaidimams (xBox, Playstation), kadangi robotas turi IR jutiklį, taip pat jis yra derinamas su matavimo jutikliais. Panaudojimo galimybės ypač plačios, o naudojimas - intuityvus, todėl Codey Rocky robotukas yra puikus pasirinkimas programvimo mokymui.
Galite rinktis iš dviejų variantų: vieno Codey Rocky arba šešių Codey Rocky komandos, skirtos klasės arba būrelio naudojimui.
Video čia:
Dar vienas iš robotukų, suderinamas su programavimu "blokais" yra CodeyBot robotas. Jo forma yra paprastesnė, negu prieš tai minėtų dviejų jo kompanionų - jis turi važiuoklę, kurios ratukai šviečia ir galima reguliuoti jų spalvą, ir ekraną, kuriame jaunasis programuotojas gali piešti įvairias emocijas ir taip personalizuoti savo robotuką. Naudojant mBlockly programą (ja gali naudotis iPad'ų turėtojai) galima užprogramuoti robotuką atlikti Jūsų norimus veiksmus, taip pat yra Freemode, kurioje galite tiesiog žaisti. Na, o jeigu turite draugų, kurie taip pat laiko namuose CodeyBot, galite organizuoti robotų kovas!
Tik priemname, jog Makeblock serijai iki 2020.09.30 taikoma 10 % nuolaida!