Kaip užsiimti ikimokykliniu ugdymu namuose?
-
Karantinas paliečia vis daugiau šeimų ir vietoje darželio ar mokyklos lankymo priverstinai tenka mokytis namuose. Tačiau ikimokyklinis ugdymas gali vykti sėkmingai ir namuose - viskas priklauso tik nuo Jūsų noro. Šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kurie padės Jums nepasimesti šioje situacijoje.
- Nustatykite valgymo ir užkandžių laiko tvarkaraštį (įtraukite ir pokaičio miegą, jeigu vaikai jaunesni), tačiau nebijokite ir nukrypimų nuo tvarkaraščio - jie leis visiškai atitikti Jūsų vaiko interesus ir mokytis lengvai. Laikas pažvelgti į rutiną kitu kampu!
- Neperkraukite mokymosi tvarkaraščio. Būtų geriausia apsiriboti viena mokymosi tema vienai dienai ir apimti kiek įmanoma daugiau informacijos tai temai. Jeigu yra tokia galimybė, dalinkitės šį darbą kartu su kitu suaugusiuoju - tokiu būdu kiekvienas turės savo temas ir atsakomybes.
- Dauguma vaikų gali išlaikyti koncentraciją ties viena užduotimi nuo 3 iki penkių minučių vieneriems amžiaus metams (pvz.: 3 metų vaikas laikys dėmesį nuo 9 iki 15 minučių), todėl turėkite tai omenyje planuojant savo užduotis.
- Pasiruoškite medžiagą mokymuisi iš vakaro - tokiu būdu turėsite daugiau laiko ir ramybės planuojant savo dieną.
- Jeigu turite skirtingo amžiaus vaikus, užtikrinkite, jog visos veiklos tinka tokio amžiaus vaikams. Tiesa, tam tikri žaidimai, pavyzdžiui sensoriniai arba minkštos dalys, gali būti naudojami skirtingo amžiaus vaikų - kiekvieno amžiaus vaikas gaus skirtingos lavinamosios naudos. Pavyzdžiui, mažylis išmoks dėlioti bokštus ir derinti saplvas iš vaivorykštės spalvų dalių rinkinio, o vyresnis vaikas galės jas naudoti skaičiavimui ir rūšiavimui.
- Pagalvokite, kas tinka jums kaip šeimai. Ar turite dirbti iš namų? Ar Jūsų vaikas pavargsta dar neįpusėjus rytui? Jeigu planuosite savo dienas pagal savo šeimos poreikius ir vaiko nuotaiką, jis gaus daug didesnę naudą iš kiekvienos mokomosios veiklos ir visos šeimos susierzinimo bei streso lygis pastebimai sumažės.